Kdo jsme

Historie

Počátky

Počátky firmy Sport Beran se datují od roku 1985, kdy získal Vladislav Beran povolení od Místního Národního Výboru na provádění drobných oprav jízdních kol a montáž a seřizování lyžařského vázání.
V roce 1990 jsme navázali úspěšnou spolupráci s Eskou Cheb při distribuci jízdních kol a náhradních dílů na Plzeňsku. O rok později jsme se přestěhovali do pronajatých prostor v centru Chrástu, kde otevíráme prodejnu a servis. V souvislosti se vstupem do nového prostředí zahajujeme prodej horských kol Olpran, rozšiřujeme prodej o kola firmy RETA a komponenty Sachs. Pro rostoucí problémy Esky Cheb další spolupráce postupně zaniká. V lednu ’95 zakládáme svůj vlastní cyklistický klub Sport Beran. Naši nabídku obohacují jízdní kola Superior, která postupně vytlačují značku Olpran. V té době vrcholí prodej kol Reta ( Hot Rock, U.S.Cycles…). Při obchodní činnosti samozřejmě nezapomínáme ani na jiné aktivity a proto pořádáme první ročník veřejného závodu horských kol “Velká cena Sport Beran.” O rok později jsme za koupili objekt v centru obce Chrást a zahájili jsme jeho adaptaci. Po ukončení výroby jízdních kol Reta dochází k obrovské expanzi značky Superior. Na podzim 1998 jsme přijali nabídku firmy Vokolek Import na zastoupení firem SRAM (Sachs + Grip Shift) a RITCHEY v plzeňském regionu. O necelé dva roky později se k těmto značkám přidává HAYES (kotoučové brzdy) a LOOK (pedály, karbonové vidlice, rámy…)

Prodejna
Od roku 1999 platíme kartami

Od 1. ledna 1999 Vám naše služby poskytujeme v nových prostorách na náměstí Čsl.legií v Chrástu. Vylepšili jsme námi poskytované služby navíc zahájením splátkového prodeje ve spolupráci s firmou ESSOX leasing a příjmem platebních karet VISA a EUROCARD. Počátkem roku 2000 jsme se stali obyvateli světové sítě Internet, abychom mohli během následujících měsíců spustit naši první webovskou prezentaci. V současné době zásobujeme komponenty SRAM, RITCHEY, LOOK a HAYES asi 60 prodejen v celém Západočeském regionu. U nás najdete kompletní sortiment zboží nejen firem, které distribuujeme, ale také odpružené vidlice Manitou, pláště Hutchinson, cyklopočítače Sigma Sport, přilby Mango, oblečení Axon, Kalas, Atex… V loňském roce jsme se stali největším prodejcem kol Superior v jihozápadních Čechách. V roce 2001 se bohužel Superior dostává do přechodných existenčních potíží (změna majitele) a tak postupně rozšiřujeme sortiment o kola Kellys a Merida. Zvláště s firmou Kellys je spolupráce na tak dobré úrovni, že je naše prodejna stává “Největším regionálním prodejcem Kellys” pro rok 2002. A stejným titulem se můžeme pochlubit i nyní na konci sezóny za rok 2003. Rostou i prodeje kol Merida a pro rok 2004 rozšiřujeme sortiment o kola Leader Fox. Tato značka nabízí nejen obrovský sortiment kvalitních a cenově dostupných dětských kol, ale také řadu pěkných horských kol a crossů.
Také v roce 2004 připravujeme již 9.ročník největšího veřejného MTB závodu Cross country v Plzeňském kraji, a to opět v klasickém květnovém termínu. Více aktuálních informací najdete na stránkách Plzeňské amatérské ligy horských kol www.pal.zde.cz

Stavební úpravy naší prodejny

V roce 2004 se nám konečně povedlo završit stavební úpravy novou žlutou fasádou. Dařilo se také velmi v prodeji kol Kelly´s, kterých se u nás prodalo opět nejvíce v celém regionu. Druhou příčku v prodejnosti si udržela MERIDA, v dětských kolech kraluje LEADER FOX. Osvědčila se prodejní akce “Myslete hlavou aneb ke kolu přilbu zdarma” a proto v ní budeme pokračovat i v dalším roce. Kola u nás nenakupuje pouze Ježíšek, ale nově například také Městská policie Plzeň. Tradiční květnový závod horských kol nám trochu narušila nepřízeň počasí, ale přesto si do Chrástu našlo cestu 220 bikerů
Rok 2005 byl ve znamení dalšího posílení prodeje kol Kelly´s a jejich značkových doplňků. Opět se můžeme pochlubit, že kol této značky se u nás prodalo nejvíce v plzeňském regionu.  Merida si drží s odstupem místo druhé značky v naší prodejně, Leader Fox již druhým rokem vévodí v prodeji dětských kol.  V březnu se náš tým rozrostl o dalšího potomka – Lukáška, starší syn Tomáš funguje již jako zkušební jezdec 12″ dětských kol.
I když počasí letos prodeji nepřálo, přesto jsme koncem roku spokojeni a plán prodeje byl opět překročen!

Prodejna
Novinky v prodeji

Před vánočním fičákem stihneme kompletní výměnu výpočetní techniky, zavedení ADSL linky a učíme se telefonovat pomocí služby SKYPE.
Merida bohužel mění svoji obchodní politiku a tak 31.12.2005 končíme s prodejem této značky. Na brněnském veletrhu Sport Life nám padla do oka kola SUNDANCE. Kvalitní montáž, super design a zajímavé ceny – a tak první kola si odvážejí šťastní majitelé ještě koncem listopadu. Také rok 2006 nám i Vám přinesl několik zajímavých novinek. Ten největší nástup zaznamenal prodej funkčního prádla CRAFT. Bohatá nabídka spodního prádla i cyklodresů šla od května vyloženě na dračku, od podzimu pak sortiment doplnila nová řada oblečení Craft Pro Extreme. Další novinkou je prodej cyklovozíků AZUB a tak můžete vzít na cyklovýlet pohodlně i Vaše malé ratolesti. Tradičně vysoké prodeje si drží Kellys i dětská kola Leader Fox. Poprvé se prodává více kol cross než kol horských.
Od podzimu pak rozšiřujeme sortiment o kola Superior (kdo by nechtěl mít kolo jako Tereza Huříková), rozjíždíme regionální servisní středisko odpružených vidlic SUNTOUR. Na přelomu roku též chystáme změnu v sortimentu přileb: GIRO nahradí od března 2007  UVEX.
V roce 2009 doznává nové barvy také interiér prodejny a rozšiřujeme prodejní plochu o speciální prostory určené crossovým kolům. Novou značkou na naší prodejně jsou kola GHOST.

Ve znamení roku 2010

Rok 2010 je rokem zahájení prodeje elektrokol. Navazujeme spolupráci s pražskou firmou Ekolo, která vyrábí elektrokola AGOGS a dováží anglická elektrokola WISPER. Sortiment oblečení pak rozšiřujeme o SILVINI.  K velmi oblíbené akci „Přilba zdarma“ je tu další zajímavá nabídka – CYKLOŠROTOVNÉ aneb získej až 5000,-Kč za tvoje staré kolo“. Závěr sezony je ve znamení neseriozního jednání českého zastoupení značky GHOST a ukončení prodeje této značky v naší prodejně. Jako náhradu na rok 2011 vybíráme na brněnském veletrhu kola FOCUS.

prodejna
2011

Druhým rokem pokračujeme úspěšně v prodeji elektrokol AGOGS, ke kterým přidáváme ještě kopřivnická elektrokola Powerflex. Krize v kombinaci se škaredým počasím nám kazí kšefty, ale nakonec nás zachraňuje předvánoční prodej. Účastníme se řady testování jak elektrokol, tak horských kol. Od října také startuje spolupráce se Seznamem, kde využíváme reklamní systém Sklik. Druhý dech nabral cyklistický klub, kde nastoupila nová generace malých bikerů a sbírala úspěchy nejen v regionu jihozápadních Čech, ale i v sousedním Bavorsku. Na jaře spouštíme zcela nový web. Díky náhlému technickému kolabsu jednoho z dvojice našich firemních vozidel pořizujeme koncem roku nový Fiat Doblo. Také letos je u nás absolutně nejprodávanější značkou kol KELLYS.

2012

Velmi úspěšný rok, kdy k dominantnímu prodeji kol KELLYS přidáváme i ve větší míře SUPERIOR a slovenské CTM. V elektrokolech pokračuje prodej AGOGSů a WISPERů. Nezájem českého zastoupení umrtvuje spolupráci s Focusem. Na podzim máme tak vymetené sklady, že netrpělivě očekáváme nové modely kol na předvánoční trh. Dospělé i dětské zákazníky oblékáme do SILVINI, protože máme skladem oblečení od velikosti 116 do 4XL! Hlavu jim chrání vedle přileb KELLYS také nově italská Carrera. Zážitkem konce léta je návštěva cykloveletrhu ve Friedrichshafenu u Bodamského jezera.